Studijní pobyty

Studijní a poznávací pobyty ve Velké Británii:

V rámci studia anglického jazyka nabízí škola našim studentům možnost seznámit se se zemí a lidmi, jejichž jazyk studují.
Roku 1995 se uskutečnil první studijní pobyt našich studentů ve Velké Británii. Od této doby tento ostrovní stát navštěvujeme každé dva roky (1997, 1999, 2001, 2003, 2006). Pobytu se mohou zúčastnit všichni žáci školy. Této možnosti využilo téměř 80 % studentů. Pobyty jsou přitažlivé svojí náplní. Jednak zprostředkovávají poznání kulturních a historických památek (např. Tower, Buckinghamský palác, Britské muzeum, Národní galerie, ...), dále umožňují návštěvu turisticky zajímavých míst (Canterbury, Stonehenge, Hastings, ...) a samozřejmě nabízí komunikaci v anglickém jazyce (pobyt v rodinách, řešení běžných situací v obchodě, na ulici; při studijních pobytech výuka v jazykových školách).
Zatím poslední, šestidenní poznávací pobyt ve Velké Británii se uskutečnil v dubnu 2006 s tímto programem:

  • Návštěva města Dover - hrad, přímořská kolonáda

  • Prohlídka přímořského letoviska Brighton - Sea Life Center (podmořské akvárium), The Lines (historické centrum se středověkými uličkami), Brighton Pier (pobřeží a zábavné molo), Royal Pavilion (orientální palác)

  • East Dean (středověký skanzen)

  • Beachy Heat (procházka po mořských útesech, skála sebevrahů)

  • Eastbourne (procházka po kolonádě lázeňského městečka)

  • Hastings (výlet lanovkou na Hastings Cliffts, návštěva pašeráckých jeskyní Smuggler Advantion, prohlídka bitevního pole Battle of Hastings, návštěva rybářského muzea, zastávka u Long Man)

  • Portsmouth (prohlídka přístavu Historic Dockyard, návštěva světa virtuální reality Action Station, Maritime Museum - projížďka lodí po přístavu, prohlídka současných letadlových a válečných lodí královského námořnictva, návštěva viktoriánského křižníku Warrior, prohlídka dřevěné lodi Victory admirála Nelsona)

  • Londýn (muzeum voskových figurín Madame Tussaud's, síň hrůzy Chamber of Horrors, setkání se Sherlockem Holmesem na Backer Street, Piccadily Circus, Green Park, Buckingham Palace, The Mall, Trafalgar Square, Whitehall, Downing Street, Parlamentární náměstí s Westminster Abbey, Parlament, Big Ben, ruské kolo London Eye).

Zúčastnilo se 31 studentů. Ubytování bylo v pečlivě vybraných anglických rodinách, aby studenti měli možnost konverzovat v anglickém jazyce a poznat životní styl Angličanů. Cena pobytu činila 7240,- Kč, příspěvek SPŠ 1600,- Kč na studenta.
Organizátorem těchto akcí je p. Jiřina Bečvářová.


Toulky severním Walesem 2011

Ve dnech 2.7 – 9.7.2011 se uskutečnil poznávací zájezd – Toulky severním Walesem (s návštěvou Paříže a netradiční prohlídkou Londýna)

V poledne jsme vyjeli z konického autobusového nádraží, po osmé hodině večerní jsme opustili ČR a pokračovali jsme přes Německo do Francie. V časných ranních hodinách jsme přijeli do Paříže. Naše první kroky vedly k největší dominantě Paříže – k 324 metrů vysoké Eiffelově věži s úžasným výhledem na historickou část Paříže, ale i na Paříž 21.století – na čtvrť La Defénse. Jelikož se „Eiffelovka" otevírá až v 9:00 měli jsme spoustu času projít se okouzlujícím parkem Champs de Mars. Po prohlídce jsme jeli lodí po řece Seině k jedné z nejslavnějších gotických katedrál na světě – ke katedrále Notre-Dame. Poté odtud pěšky Latinskou čtvrtí k nejslavnější pařížské univerzitě Sorbona. V odpoledních hodinách jsme navštívili největší a nejproslulejší muzejní komplex na světě – Muzeum Louvre se slavnou skleněnou pyramidou, která nyní slouží jako vchod do muzea. Po náročném dni stráveném v této evropské metropoli, zmoženi únavou a úporným hicem (i v 19:00!) :-) jsme čekali na Place de la Concorde, kterému dominuje Luxorský obelisk na náš autobus.

Další dny jsme strávili na území Velké Británie (převážně tedy ve Walesu), kam jsme se dopravili slavným Eurtounelem. Ve Walesu (kde jsme strávili převážnou část našeho zájezdu) jsme navštívili hrady Warwick a Caernarfon, oblíbenou turistickou oblast – vesnici Portmeirion, nádherný ostrov Holy Island (kde sice foukal silný, studený a nepříjemný vítr, ale výhled na moře a na přírodu byl opravdu nepopsatelný). Navštívili jsme i světovou raritu! Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (městečko s nejdelším názvem na světě, který v překladu znamená [Kostel svaté Marie v roklině bílých lísek poblíž prudkého víru a kostela svatého Tysilia z červené jeskyně]). Naše další cesta vedla do města Liverpool, kde jsme měli možnost si prohlédnout The Beatles Story Museum, ale především populární fotbalový stadion Anfield road s muzeem, který se podle mnohých ohlasů stal jednou z nejfotografovanějších „atrakcí" našeho zájezdu. V Liverpoolu jsme měli také možnost větších nákupů. Zavítali jsme i do krásného anglického města Chester s nádhernou katedrálou a květinový parkem. Zbytek zájezdu jsme strávili v hlavním městě Velké Británie – Londýně, kde jsme hned po příjezdu měli možnost spatřit Olympijské stadiony & Olympic park (místo, které se stane dějištěm Olympijských her pro rok 2012). Navštívili jsme Natural History Museum, kde jsme si mohli mimo jiného vyzkoušet například simulaci zemětřesení), poté jsme jeli londýnským metrem do Camden Market (největší londýnské tržiště). Náš zájezd jsme zakončili přímo v srdci Londýna s pohledem na největší vyhlídkové kolo na světě a zároveň nejnavštěvovanější turistickou atrakci za rok 2010 – London Eye a s pohledem na londýnský parlament se slavnou Clock tower a ještě slavnější zvon Big Ben. Během zájezdu jsme byli ubytování v F1, ve Walesu v hostitelských rodinách, což bylo pro nás velkým přínosem, protože jsme mohli lépe poznat nejen místní kulturu, ale například i jídlo. Myslíme si, že zájezd byl velmi povedený ,dozvěděli jsme se spoustu užitečných věcí, ale hlavně si odvezli řadu nezapomenutelných zážitků.

Autoři: studenti sexty Nikola a Dominik

Fotografie

 

Mapa webu | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
©  Základní škola a gymnázium města Konice
Postaveno na Joomla! CMS